Balkonų stiklinimas

Berėmė stiklinimo sistema

Berėmė pilnai atsiverianti balkono stiklinimo sistema pradėta naudoti Skandinavijoje ir sparčiai populiarėja Lietuvoje. Tokiu principu įstiklintuose balkonuose tarp stiklų nenaudojami jokie vertikalūs profiliai, todėl balkonas tiek iš vidaus, tiek iš išorės atrodo estetiškai ir negadina fasadinės namo pusės. Tuo ši sistema įgyja neginčijamą pranašumą. Visos judančios stiklo dalys pagamintos naudojant grūdintą stiklą, lengvai slankioja vienoje plokštumoje ir gali atsidaryti į balkono vidų, kaip knygos lapai. Dėl šių priežasčių, patogi ne tik berėmės stiklinimo sistemos eksploatacija, bet ir priežiūra  –  norint išvalyti stiklus, pakanka juos atverti ir valymo darbus atlikti patogiai ir saugiai. Taip stiklintą balkoną galima atverti 100 procentų!!!

Pastatų įstiklinimo privalumai

Ši berėmė stiklinimo sistema turi daug privalumų rekonstruojant pastatų fasadus. Stiklai apsaugo paprastai atviras aplinkos poveikiams balkono dalis ir ženkliai padidina šilumos izoliacines savybes. Sniegas ir lietus nepatenka į vidų, todėl sumažėja drėgmės prasiskverbimas į pastato konstrukciją. Balkonų stiklinimo sistema sumažina gatvės judėjimo sukeliamą triukšmą maždaug 8-12 decibelų.

Stiklinimo sistemos privalumai gyventojams

Šis stiklinimo būdas apsaugo balkoną nuo vėjo sniego, vandens ir dulkių. Balkone pasidarys šilčiau, sumažės triukšmas. Stiklų dalys atsidaro į vidų, todėl jų priežiūra nesudarys jokių problemų. Taip pat ši sistema yra saugi vaikams: stiklinimo sekcijas vėdinimui galima užblokuoti taip, kad vaikai negalėtų jų atidaryti. Šio balkonų stiklinimo negalima atidaryti iš išorės. Tvirti aliuminiai profiliai ir grūdintas stiklas didina vidinį butų ir pastatų saugumą. Padeda išvengti paukščių.

Pritaikymo vietos

Balkonų stiklinimo sistema labiausiai tinka naujos ir senos statybos daugiabučių namų balkonų ir lodžijų stiklinimui. Taip pat ji naudojama terasų, verandų ir tambūrų stiklinimui. Naudojant tokią sistemą, galima lengvai išsaugoti pastato fasadą ir sukurti balkonuose komfortą ir jaukumą.

Veikimo principai

Iš išorės ši balkonų stiklinimo sistema atrodo kaip ištisinė stiklinė siena be vertikalių statramsčių. Stiklinės sekcijos juda ratukų pagalba viršutiniuose ir apatiniuose aliuminio bėgeliuose. Balkoną galima pilnai atidaryti paslinkus stiklines dalis į šoną ir pasukus jas į sieną, kur jos susiglaudžia tarsi knygos lapai. Taip jie užima mažai vietos ir tampa nepajudinami net esant stipriam vėjui. Kiekvieną sekcijos dalį galima lengvai išvalyti nesukeliant pavojaus gyvybei.

Tvirtinimas

Aliumiai profiliai yra tvirti ir atsparūs atmosferiniams poveikiams. Pagrindiniai aliuminio profiliai yra dveji: viršutinis ALU profilis tvirtinasi prie viršutinės balkono perdengimo plokštės, o apatinis profilis tvirtinasi ant balkono atitvaro (porankio). Toks montavimo būdas leidžia be pakitimų išsaugoti esamą balkono atitvarą. Pagrindiniai profiliai į betoną ar plytinį paviršių tvirtinami žalvariniais varžtais M8, prie plieninių ir aliumių konstrukcijų naudojami sraigtiniai nerūdijančio plieno tvirtinimo elementai.

Stiklas

Šioje sistemoje naudojamas 6-10 mm grūdintas stiklas. Ypatingai tvirto stiklo kraštinės yra šlifuotos, todėl eksploatuojant gaminį pasiekiamas maksimalus saugumo lygis. Nebūtina stiklų montuoti į papildomus rėmelius ar klijuoti smūgiams atsparias plėveles. Dūžtant stiklas subyra į mažus gabalėlius. Tai apsaugo žmones nuo įsipjovimų, kurie gali pasitaikyti naudojant paprastą stiklą. Tarp stiklų yra 2-4 mm ventiliaciniai tarpai. Standartinis stiklo plotis yra nuo 500 iki 700 mm, kuris nustatomas pagal konkrečią situaciją objekte. Horizontalūs ratukų laikikliai apsaugo stiklinius elementus nuo išlinkimo, esant stipriam vėjo poveikiui. Stiklai į viršutinį ALU laikiklį tvirtinami elastiniais poliuretano klijais ir kniedijami nerūdijančio plieno kniedėmis. Saugus grūdintas 6-10 mm stiklas atitinka SFS-2728 ir DIN-1249 standartų reikalavimus. Standartinės stiklo spalvos: permatomas, matinis, bronza, pilkas, dūminis. Pagal specialų užsakymą tiekiami ir kitokių spalvų stiklai.

Tonuoto ir kitų stiklo rūšių naudojimas

Berėmėje balkonų stiklinimo sistemoje naudojamas tokios grūdinto stiklo rūšys:

1. Skaidrus 6,8 ir 10 mm stiklas.
2. Tonuotas, šviesą praleidžiantis 6,8 ir 10 mm stiklas.
3. Norint naudoti klijuotą stiklą su kokiu nors atspalviu (tonavimu), būtina naudoti tik grūdintus stiklus. Tokiu būdu išvengsime stiklų skilimo galimybės, esant staigiems temperatūros pokyčiams.

Profiliai ir specialios dalys

Aliuminio profiliai dažyti milteliniu būdu pagal RAL spalvų katalogą.

Visos metalinės tvirtinimo detalės pagamintos iš nerūdijančio plieno.

Techniniai duomenys
  • Viršutinių ir apatinių aliuminio profilio bėgių aukštis ~5 cm.
  • Kiekvienas stiklas remiasi į keturias šarnyrines ašis su horizontaliais volais.
  • Standartinį užraktą sudaro vožtuvas ir virvele atidaromas užraktas dėl vaikų saugumo – tai leidžia nustatyti stiklą dviejomis pozicijomis, norint pravėdinti kambarį.
  • Kiekvienas stiklas yra su rankena.
  • Įtvirtinimas į betoninę ar mūrinę sienas su žalvario inkarais M8. Aliuminės ir plieninės konstrukcijos tvirtinimas srieginiu sujungimu arba kniedėmis.
  • Stiklai tvirtinami prie rėmo profilio keturiomis nerūdijančio plieno kniedėmis ir elastingais poliuretanaro klijais.
  • Yra keletas skirtingų įtvirtinimo galimybių. Statybos sistemą galima sujungti ir su kitomis analogiškomis sistemomis.
Balkono sistemos dalys

1. Viršutinis nukreipiantis profilis
2. Apatinis nukreipiantis profilis
3. Viršutinis bėgis
4. Žemutinis bėgis
5. 6 arba 8 mm grūdintas stiklas
6. Šarnyrinės ašys
7. Žemutinė kreipiamoji
8. Apatinis užraktas / vožtuvas

9. Apsauginis užraktas dėl vaikų
10. Ventiliacijos reguliatorius
11. Nukreipiantis lankas
12. Viršutinis gaubtas
13. Apatinis gaubtas
14. Rankena
15. Kreipiamojo profilio kepurėlė
16. Stiklų tarpikliai

https://siteks.eu/wp-content/uploads/2022/03/1463572611_0_Balkonu_stiklinimas_BK_3-567ac4edb9695fbcc5b240a925090c4d.jpg
lt_LTLT