Straipsniai


Kaip stiklinti balkoną?

Kaip teisingai pasirinkti balkono stiklinimo konstrukciją?

Įsistiklinti balkoną – puiki išeitis praplėsti mažas erdves, išsaugoti namuose šilumą, o kartu sukurti namuose ir puikų estetinį vaizdą. Ir tai visai ne mitas. 

Apie balkonų stiklinimo naudą ir galimybes pasakoja bendrovės „Siteks“ vadovas Vakaris Žumbakys.

Kokie yra įstiklinto balkono privalumai?

Pirmiausia reikėtų įvardinti akivaizdžią tiesą: neturėdami įstiklinto balkono gyventojai naudojasi patalpa tik esant geram orui, ar tiesiog paverčia balkoną sandėliuku, susidėti daiktams. Toks balkono išnaudojimas nesukuria gyvenimiško jaukumo.

Stiklintas balkonas suteikia namams papildomą erdvę, kurioje nepriklausomai nuo esamų oro sąlygų, galima praleisti dalį laiko savo malonumui. Patogiai įrengtame balkone visada malonu išgerti puodelį kavos, pasirūpinti ar pasidžiaugti auginamomis gėlėmis, paskaityti mėgstamą knygą ar žurnalą.. Dar vienas privalumas – namai bus apsaugoti nuo gatvės triukšmo. Oro temperatūrų skirtumas Jūsų balkone, lyginant su esama temperatūra lauke, gali pagerėti net 4-7 laipsniais, o kambaryje šiluma vidutiniškai 2 - 4 laipsniais.

Kokios populiariausios balkonų stiklinimo sistemos? Jų privalumai ir trūkumai.

Išskirti populiariausią balkono stiklinimo sistemą nėra taip paprasta, todėl, kad yra skirtingi tiek žmonių poreikiai, tiek reikalavimai statomuose ar renovuojamuose daugiabučiuose namuose. 

Galima įvardinti tris pagrindines balkono stiklinimo sistemas: berėmis stiklinimas, rėminis stiklinimas ir balkonų stiklinimas, naudojant PVC profilius (plastikinių langų principas).

Berėmė pilnai atsiverianti balkono stiklinimo sistema atkeliavo iš Skandinavijos kraštų ir jau spėjo išpopuliarėti Lietuvoje. Taip įstiklintuose balkonuose tarp stiklų nėra jokių vertikalių profilių, todėl balkonas tiek iš vidaus, tiek iš išorės atrodo estetiškai ir negadina fasadinės namo pusės. Tuo ši sistema įgyja neginčijamą pranašumą. Visos stiklo judančios dalys pagamintos naudojant grūdintą stiklą, lengvai slankioja vienoje plokštumoje ir gali atsidaryti į balkono vidų, kaip knygos lapai. Dėl šių priežasčių, patogi ne tik eksploatacija, bet ir priežiūra - norint išvalyti stiklus, pakanka juos atverti ir valymo darbus atlikti patogiai ir saugiai.

Rėminė stiklinimo sistema ypatinga tuo, kad visos slankiojančios dalys yra aliuminio profilio rėmuose, todėl įrėmintose konstrukcijose gali būti naudojamas paprastas 4 - 6mm. storio stiklas. Rėmo plotis žiūrint iš vidinės balkono pusės yra 5cm., truputį siauresnis, negu balkonų, pagamintų naudojant PVC profilius. Ši sistema yra sandari, turi specialius užrakinimo mechanizmus, reguliavimo galimybę. Norint išvalyti stiklus, kiekviena slankiojanti dalis kartu su stiklu, iškeliama iš pagrindinio rėmo. Nuvalyta, ji vėl įstatoma į buvusią vietą.

Balkonų stiklinimas naudojant PVC profilius. Vienas iš šios sistemos privalumų - Lietuvoje išvystyta langų iš PVC profilių gamyba. Dėl šios priežasties nesunku rasti patikimą gamintoją, kuris atliks visus aptartus darbus. Dažniausiai nuo montavimo kokybės ir pasirinktų vandens nuvedimo lankstinių formų, priklauso, ar į balkoną nepateks nepageidaujama drėgmė. PVC langais įstiklintas balkonas yra masyvesnis, turi geresnes garso izoliacijos savybes ir geriau izoliuoja šalčio patekimą į balkono vidų. Tik reikėtų neužmiršti, kad balkonas - ne šildoma patalpa, todėl norint išvengti stiklų rasojimo, reikėtų aktyviai naudoti PVC languose įmontuotus vėdinimo mechanizmus.

Kokiais atvejais rekomenduojama rinktis vieną ar kitą stiklinimo sistemą?

Gyventojai, kurie pageidauja sukurti didesnę erdvę, maksimaliai gėrėtis eksterjero vaizdu, taip pat norintys įstiklinti balkoną naujos statybos name, nesudarkydami bendro namo fasadinio vaizdo, dažniau renkasi berėmės stiklinimo konstrukcijos sistemą.

Gyventojai, norėdami, kad jų balkonas vizualiai atrodytų tvirčiau ir sandariau, dažnai renkasi rėmine sistema stiklintą balkoną.
Žmonėms, kurie planuoja gyvenamąją patalpą plėsti balkono pagalba, o tai reiškia, jog ruošiasi balkoną apšiltinti - turėtų stiklinti balkoną naudojant PVC profilių konstrukcijas.

Ką turėtų žinoti žmogus, nusprendęs balkono sąskaita pasididinti būsto erdvę?

Pirmiausiai reikėtų atlikti projektinius darbus, bei gauti reikiamus leidimus. Norint tinkamai atlikti tokius darbus, būtina šiltinti balkono perdengimo plokštes, taip pat balkono sienas ir stiklinti balkoną naudojant PVC profilių konstrukcijas. Labai svarbu apie savo ketinimus informuoti darbuotojus, kurie atliks balkono stiklinimo darbus, kad jie papildomai galėtų įvertinti reikiamus konstrukcijų priedus.

Ar visada reikalingas labai sandarus ir šiltas balkonas?

Lietuvoje gyventojai rinkdamiesi balkono stiklinimo sistemas, dažniausiai dėmesį kreipia į šilumą ir sandarumą. Skandinavijos šalyse gyventojai pageidauja matyti kuo didesnes erdves ir turėti gaivesnį orą. Vis tik balkonas turėtų natūraliai vėdintis, kad karštą vasaros dieną nepasijustumėte papuolę į gerai prikaitintą šiltnamį. O žiemos metu balkono stiklai neturėtų būti apšerkšniję ir nerasotų. Balkonas turėtų būti apsaugotas nuo nepageidaujamų kritulių ir vėjo, kad bet kuriuo metų laiku būtų malonu juo naudotis.

Nuo ko priklauso balkonų stiklinimo kaina?

Labai svarbu įsigilinus į situaciją rasti pačius tinkamiausius techninius sprendimus. Nuo jų labai priklauso kaina. Be abejonės, kaina priklauso ir nuo pasirinktos stiklinimo konstrukcijos ir naudojamo stiklo rūšių. 

Renovuojamų balkonų kainą įtakoja sprendimai susiję su balkonų apatinės dalies turėklų renovacija. Teisingi apatinės dalies atnaujinimo sprendimai padės sutaupyti nemažai pinigų. Viskas priklauso nuo esamos situacijos renovuojamame name.

Ar pakanka įsigyti kokybiškas medžiagas ir patiems atlikti balkono stiklinimo darbus?

Tie laikai, kada visai nebuvo balkonų stiklinimo sistemų ir mes visi spręsdavom šią problemą, kaip išmanydami, jau praėjo. Norint kokybiškai atlikti balkono stiklinimo darbus, reikėtų nepagailėti savo laiko konsultacijoms su keleto įmonių specialistais ir pasirinkti sau priimtiniausią balkono stiklinimo variantą. Teisingi techniniai sprendimai ir profesionalus montavimo darbų atlikimas suteiks galimybę džiaugtis kokybišku rezultatu.


Susipažinkime

Pagrindinė įmonės specializacija yra įvairių balkono stiklinimo konstrukcijų projektavimas, gamyba ir montavimas.

Rekvizitai

UAB „Siteks“
V. Sirokomlės g. 34, Nemėžis 
LT-13260 Vilniaus r. 
tel. +370 5 2462274
mob. +370 699 09931
mob. +370 684 72205


el. paštas: info@siteks.eu